Критерії оцінювання знань студентів


Оцінювання знань студентів з дисципліни здійснюється на основі проведення кредитно-модульних контрольних заходів, які включають поточний, підсумковий модульний та семестровий контроль знань. 

 

1. Поточний аудиторний контроль

 

Завданням оцінювання поточного контролю є перевірка  засвоєння певного матеріалу, вироблених навичок проведення розрахункових робіт, умінь самостійно опрацьовувати тексти, здатності осмислити матеріал теми чи розділу, умінь публічно чи письмово подати певний матеріал.

 

Кількість балів за поточний контроль розподіляються  між темами з урахуванням кількості годин, відведених на тему.

 

Оцінка поточного контролю знань студентів виставляється за систематичність та активність роботи на практичних і лабораторних заняттях (при цьому оцінюється рівень знань, продемонстрований у відповідях на лекційних заняттях, результати виконання і захисту лабораторних і практичних робіт, розв’язання виробничих ситуацій (кейсів), експрес-контролю, тощо).

 

! За умов невиконання лабораторного (практичного) заняття, студент зобов’язаний його відпрацювати під керівництвом викладача та захистити у час, передбачений графіком консультацій викладача або виконати індивідуальну роботу. 

 

2. Поточна самостійна робота

 

Самостійна робота студентів оцінюється за наявності конспекту всіх тем, відведених на самостійне вивчення.

 

Оцінка за змістовий модуль навчальної аудиторної роботи складається з суми балів за поточну успішність та підсумковий модульний контроль.

 

3. Підсумковий модульний контроль (ПМК)

 

Завданням ПМК є перевірка рівня засвоєння та розуміння певного матеріалу, вироблених навичок, умінь самостійно опрацьовувати наукові та навчальні тексти, здатності осмислити зміст теми чи розділу, умінь публічно чи письмово представляти (презентувати) певний матеріал.

 

ПМК проводиться після закінчення логічно завершеної частини лекційних та практичних (лабораторних) занять з дисципліни – змістового модуля.

 

ПМК проводиться у формі автоматизованого тестового контролю.

 

Підсумковий модульний контроль оцінюється в 20 балів.

 

До ПМК допускаються лише студенти, які виконали у повному обсязі усі види робіт (лабораторні, практичні, реферати, семестрові контрольні завдання, тощо), передбачених робочою навчальною програмою та які  мали виконати під час відпрацювання навчального матеріалу поточного модуля.

 

! Перескладання ПМК з метою підвищення позитивної оцінки не допускається.

 

Студентам, які без поважних причин, пропустили ряд занять і не опанували вчасно відповідну дисципліну в повному обсязі, після відпрацювання і захисту практичних занять, а також виконання всіх видів навчальної роботи змістовного модуля, призначається інший термін проведення ПМК з дозволу завідуючого відділенням. Максимальна загальна оцінка в цьому випадку за ПМК і змістовий модуль, яка виставляється студенту, не може перевищувати оцінку «Е».

 

Студентам, які з різних поважних причин, підтверджених документально, пропустили ряд занять і не опанували вчасно відповідну дисципліну в повному обсязі, призначається інший термін проведення ПМК з дозволу завідуючого відділення.

 

4. Семестровий контроль

 

Семестровий контроль проводиться з метою узагальнення та систематизації знань отриманих під час вивчення дисципліниі передбачає перевірку розуміння студентом теоретичного та практичного програмного матеріалу в цілому, здатності творчо використовувати накопичені знання та уміння, формувати власне ставлення до певної проблеми тощо.

 

Залік

 

Семестровий контроль студентів проводиться в терміни екзаменаційної сесії у формі заліку. Загальна підсумкова оцінка з навчальної дисципліни є сумою рейтингових балів, одержаних за всі форми навчальної діяльності, що підлягають оцінюванню.

 

Екзамен

 

Семестровий контроль студентів  проводиться в терміни екзаменаційної сесії у формі екзамену.

Студенти, які за результатами виконання усіх видів поточної навчальної роботи та ПМК набрали більше 60 балів , не мають права приймати участь у семестровому контролі (екзамені). На екзамен приходять лише студенти, які набрали менше 60 балів.

 

Екзамен оцінюється за шкалою, наведеною нижче.

 


Розподіл балів

Шкала оцінювання